Post

Ślub na głowie – zaplanuj go z głową!

Choć czas przygotowań do najważniejszego dnia w życiu powinien być czasem radości i cieszenia się z chwil spędzanych razem, w rzeczywistości często zdarza się, że nadchodzący ślub bywa źródłem stresu, niepotrzebnych nerwów i nieporozumień. Wiele osób marzy o pięknym ślubie i weselu – jak z bajki i już od momentu zaręczyn planuje wielkie wesele, z każdym najmniejszym detalem, który powinien być dopięty na ostatni guzik. Organizacji ślubu towarzyszy także wiele różnych przesądów, zwyczajów, które generują kolejne zmartwienia. Z doświadczenia wiemy, że nie zawsze jest tak, jak planowaliśmy i warto nieco odpuścić, tak by w dniu ślubu nie stresować się drobiazgami, a po prostu cieszyć się tym niezapomnianym dniem!

Więcej o ślubnych przesądach przeczytasz tutaj.

 

 

Od czego zacząć?

Początek roku to najlepszy moment do tego, by działać i planować z głową, nie zostawiając wszystkiego na ostatnią chwilę. Obecna sytuacja związana z epidemią koronawirusa sponsorowała, że duża część ślubów, która nie odbyła się w 2020 roku, została przełożona na 2021 i 2022 rok. Ten nietypowy czas nie oszczędza branży ślubnej i sprawia, że wciąż trudno przewidzieć, kiedy będziemy mogli wrócić do organizacji wesel, do jakich przywykliśmy. Niemniej jednak, jeśli jeszcze nie wybraliście daty i charakteru ślubu, zróbcie to w pierwszej kolejności rezerwując wstępnie salę weselną lub restaurację, w której odbędzie się przyjęcie. To czas, w którym musicie także podjąć decyzję o orientacyjnej liczbie gości oraz budżecie, jaki planujecie wydać na organizację całego wydarzenia.

 

 

Pary coraz chętniej decydują się na ślub w plenerze. Uroczystość otoczeniu natury, to niezapomniana i wyjątkowa oprawa Waszej uroczystości zaślubin. Bardzo często obiekty gdzie odbywa się wesele, dysponują altankami, tarasami, amfiteatrami, które można zaadoptować na potrzeby waszej uroczystości. Bywa jednak, że miejsce jest zupełnie surowe na łonie przyrody i trzeba zaaranżować je od zera. Floryści Zielonej Fabryki potrafią stworzyć kompozycje, które oddadzą klimat waszych uroczystości, jednocześnie harmonijnie będzie współgrać z otoczeniem i naturą. W naszej ofercie są również dywany, krzesła, lampiony i wszelkie elementy wystroju. Z pomocą naszego konsultanta ślubnego wszystkie trudności przestaną być przeszkodą.

 

Ślubna lista zadań

Jeśli macie już wybraną datę ślubu oraz miejsce na wesele/przyjęcie, zadbajcie także o termin w kościele lub urzędzie. Warto dowiedzieć się także, jakie dokumenty będą potrzebne do rejestracji ślubu i poznać terminy nauk przedmałżeńskich. Wspólnie wybierzcie świadków i zapytajcie o ich zgodę. Jeśli planujecie uwiecznić ten dzień na profesjonalnych zdjęciach lub video – warto jak najszybciej zarezerwować termin u fotografa. Ci najlepsi mają wypełnione kalendarze po brzegi i na 2 lata w przód. Podobnie rzecz się ma z DJ’ami / orkiestrami oraz kwiaciarniami i firmami zajmującymi się całą oprawą wesela. Warto powierzyć to jednej, sprawdzonej firmie, tak, aby wszystkie kwiatowe dekoracje były spójne i miały jeden motyw przewodni – poczynając od bukietu panny młodej, przez butonierki, dekoracje auta i przede wszystkim dekoracji sali i kościoła. W Zielonej Fabryce to nasza specjalność – kompleksowo przygotowujemy oprawy wesel i ślubów, tak abyś nie musiał przejmować się tym sam. Umów się na spotkanie z naszym wedding plannerem – porozmawiamy o Twoich marzeniach, oczekiwaniach oraz możliwościach i zaproponujemy kwiaty i dekoracje, które zachwycą Ciebie i gości, a jednocześnie nie nadwyrężą budżetu ślubnego. Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Najpiękniej, naturalnie i elegancko, wyglądają dekoracje z żywych kwiatów. W Zielonej Fabryce myślimy także o dodatkowych elementach dekoracji – o świecach, dywanie, latarniach, tiulach, krzesłach i klęcznikach, butonierkach, podziękowaniach dla rodziców itp. W naszej ofercie znajduje się kompleksowa usługa dekoracji kościołów i sal. Począwszy od konsultacji z Parą Młodą, ustaleniami z opiekunem świątyni/sali, wykonanie dekoracji, transport wszelkich elementów, po sprzątanie po uroczystości.

Po wyborze fotografa i kwiaciarni warto wybrać auto, którym pojedziemy do ślubu. Pora także pomyśleć o obrączkach, ubraniach, noclegach i transporcie dla gości. Wcześniej przygotuj także zawiadomienia i zaproszenia. Nie zapomnij także złożyć podania  urlop w pracy. 🙂

 

 

Cały praktyczny kalendarz ślubny znajdziesz tutaj.

 

Umów się na niezobowiązującą rozmowę z florystą i konsultantem ślubnym Zielonej Fabryki
Gniezno, ul. Wrzesińska 44, tel. 600 224 524

 

Florystyka ślubna, ze względu na jej szczególny charakter, zajmuje wyjątkowe miejsce w naszej ofercie. W tej dziedzinie mamy duże doświadczenie. Już blisko 1000 Par Młodych, zdecydowało się na nasze usługi. Każda Para Młoda decydująca się na wspólną współpracę, to dla nas niepowtarzalna historia, która zaczyna się po wstępnej konsultacji z wykwalifikowanym konsultantem ślubnym. Niecodzienne zlecenia to dla nas codzienność. Motyw przewodni, kolorystyka, trendy, pora roku, możliwości i oczekiwania, miejsce uroczystości i budżet. To wszystko bierzemy pod uwagę konstruując ofertę, doradzamy i pomagamy w podjęciu decyzji. Robimy wszystko, by ten dzień był dla Was wyjątkowy. Działamy na terenie Gniezna i okolic (ale nie tylko!) i spełnimy każde Twoje życzenie.

Zobacz wybrane realizacje tutaj.

 

Bukiet Panny Młodej

Często pytacie nas o bukiet Panny Młodej. Bukiet ślubny, to jeden z najważniejszych elementów stylizacji Panny Młodej. Idealny bukiet powinien komponować się z suknią ślubną i nawiązywać do motywu przewodniego wesela. Bukiet ślubny Gniezno powinien podkreślać indywidualny charakter i upodobania Pary Młodej. Konsultant ślubny w Zielonej Fabryce pomoże dokonać wyboru i podsunie najlepsze propozycje, a florystki wykonają najpiękniejszy bukiet Waszych marzeń. Wierzymy, że sprostamy najbardziej wymagającym gustom i oczekiwaniom.

Sprawdź inne ślubne dobre rady tutaj.

 

 

 

Za piękne zdjęcia dziękujemy Monice i Oskarowi – kolejnej zadowolonej parze, która skorzystała z naszych usług!

Umów się z florystą i konsultantem ślubnym już teraz
tel. 600 224 524