Post

O nas

15 lat na rynku, wyjątkowa oferta kwiatów, mebli i dekoracji na ponad 600m2 ekspozycji. Jednak za Zieloną Fabryką od początku stoją przede wszystkim LUDZIE. To dzięki ich wsparciu i zaangażowaniu mogę robić to, co kocham.

Jako nastoletnia Małgosia chciałam zostać genetykiem – stąd wybór studiów Biotechnologia – Genetyka Człowieka. Jednak po studiach wraz z mężem Maciejem zajmowałam się prowadzeniem gospodarstwa ogrodniczego oraz hurtowni kwiatów doniczkowych i ciętych. Wieloletnia praca z ludźmi pomogła mi poznać ich oczekiwania i tak powstał pomysł na Zieloną Fabrykę. Praca w branży sezonowej nie należy do łatwych, jednak od początku mocno wierzyłam w ten projekt.

W roku 2004 pojawiła się pierwsza córka Marysia i musiałam nauczyć się łączyć pracę z obowiązkami związanymi z wychowaniem dziecka. Kiedy w 2006 roku urodziła się Martynka, trwały już pierwsze prace remontowe w przyszłej siedzibie firmy, a biznes plan Zielonej Fabryki czekał na realizację.

W grudniu 2007 wystartowaliśmy jako Zielona Fabryka. Po zaledwie dwóch latach działalności udało nam się zdobyć nagrodę za „Debiut Gospodarczy” (Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości). Do tej pory obsłużyliśmy około 900 par młodych, odbyliśmy godziny spotkań i rozmów, stworzyliśmy tysiące kompozycji kwiatowych, uruchomiliśmy Pocztę Kwiatową. Mieliśmy przyjemność gościć u siebie ekipę tworzącą program Pytanie Na Śniadanie i pokazać się szerszemu gronu.
W nawiązaniu do moich korzeni postanowiłam rozszerzyć ofertę. I tak w 2018 roku w Zielonej Fabryce pojawiły się wyjątkowe meble i większy asortyment artykułów dekoracyjnych. Pochodzę z rodziny stolarzy i sama jestem czeladnikiem stolarstwa. Wyrosłam więc wśród zapachu drewna w szacunku dla pracy LUDZKICH rąk.

Jesteśmy mocno związani z rodzinnym Gnieznem, w którym otwieraliśmy także mniejsze punkty. Postanowiliśmy jednak ukierunkować się na nowe obszary. Uruchomienie sklepu online dało nam możliwości, by dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Mocny nacisk stawiamy na działania w internecie, wciąż jednak pamiętając o tym, jak ważni są LUDZIE i budowanie relacji także online. Mamy ogromne szczęście do zaangażowanego personelu, który w tym momencie liczy już 12 osób i wszyscy wiemy jak ważna jest dobra obsługa Klienta. A ten oczekuje kompleksowej i fachowej obsługi, dużego wyboru towarów. Cyklicznie organizujemy Dni Klubowe, w trakcie których mamy przyjemność gościć u siebie setki osób. I największą radość sprawia nam to, że po prostu dobrze się u nas czują.

Kocham kwiaty i inne ładne rzeczy i tą miłością chciałabym się z Wami dzielić.

Zapraszam do polubienia fanpage Zielona Fabryka na Facebooku, Instagramie oraz do odwiedzenia sklepu online https://sklep.zielonafabryka.pl lub stacjonarnie na ul. Wrzesińskiej 44 w Gnieźnie.

Małgorzata Pełczyńska – założycielka i właścicielka Zielonej Fabryki