Wyjątkowe wazony
DECO,  Porady,  Przy Kawie

Ozdobne wazony na kwiaty – przegląd najciekawszych propozycji

Lubimy otaczać się wyjątkowymi i pięknymi rzeczami. Lubimy estetyczne wnętrza i gdy wokół nas panuje harmonia. Takie domu i mieszkania są prawdziwą oazą spokoju i miejscem do relaksu. Dbając o wyjątkowy wystrój naszych domów pamiętajmy o roślinach i kwiatach, które w oryginalnych naczyniach będą prezentować się wyjątkowo.

Kwiaty doniczkowe warto umieścić w dekoracyjnych osłonkach. Jeśli jeszcze nie wiesz jakie wybrać, koniecznie zerknij o tu. Nowoczesne osłonki na doniczki wykonane są z różnych materiałów – terakoty, ceramiki czy betonu i występują w coraz bardziej niespotykanych kształtach. Do kwiatów ciętych potrzebujemy wazonu. Ich szeroki wybór może przyprawić nas o zawrót głowy. Jaki więc wybrać?

Musimy pamiętać, że wazony oprócz swojej praktycznej roli powinny spełniać także rolę estetyczną, dekoratorską. Tym bardziej, że na rynku mamy szeroki wachlarz wyboru w kolorystyce, kształcie, strukturze czy materiale z jakiego zostały wykonane.  Dla osób z zamiłowaniem do tradycji odpowiednie będą wazony szklane. Mogą być o prostym kształcie tuby, które można wykorzystać także do stworzenia kompozycji  z suszu czy dekoracyjnych kamieni. Wazony klasycznie rozkloszowane ku górze, to typowe wazony dla bukietów. Dostępne są także wazony w kształcie kuli, wazony szklane wysokie czy wazony w kształcie kielicha.

Dla osób które lubią kolory i nowoczesny design dobrym rozwiązaniem będą wazony ceramiczne, które charakteryzują się fantastycznymi kształtami, oryginalną fakturą i wzornictwem. Ciekawymi propozycjami są wazony w kolorach: niebieskim i pudrowym różu. Pięknie będą komponować się z białymi lub kremowymi kwiatami.  Wazony w kształcie butelki idealnie wyeksponują pojedynczy kwiat lub duży liść dekoracyjny. Warto eksperymentować i szukać najlepszych dla siebie rozwiązań.

Najważniejszą zasadą przy wyborze wazony jest jednak to, aby jego wielkość do wielkości kwiatów, jakie chcemy mieć. Dla dużych bukietów użyj wazonu o solidnej podstawie i odpowiednio większych rozmiarach a dla pojedynczej róży – wąski i długi wazon. Dla małych bukietów dobrym rozwiązaniem może okazać się dekoracyjne szkło, niekoniecznie przezroczyste, które dzięki  niespotykanej formie stanowi idealną dekorację stołu lub komody.

Wybrane propozycje ze sklepu Zielonej Fabryki: