Post

Osłonki na doniczki – jakie wybrać?

Kwiaty doniczkowe nie tylko cieszą oko, ale i korzystnie wpływają na nasze otoczenie w domu. Jeśli masz w domu rośliny doniczkowe lub planujesz ich zakup, to warto zadbać o to, aby gustownie się prezentowały. Najczęściej ze sklepu przynosimy je w nieciekawych donicach plastikowych. I tu na ratunek przychodzą… osłonki na doniczki! I mamy ich ogromny wybór! Można wybierać w wielkości, kształtach, kolorach czy materiale z jakiego są wykonane.

Ponieważ często można spotkać określenia zamienne: osłonki i doniczki , wyjaśnijmy sobie różnicę. Otóż osłonki, w przeciwieństwie do doniczek, nie posiadają w dnie otworów do odpływu nadmiaru wody i tym samym nie potrzebują podstawek.

Osłonki, ale jakie?

Decydując się na osłonki wybierzmy takie, które najbardziej pasują do naszego wnętrza. Z powodzeniem bowiem mogą one stanowić element dekoratorski. W dodatku można ustawić je wszędzie – na stoliku, parapecie, patio, w ogrodzie bądź przed domem.

W zależności od stylu, wielkości donicy i aranżacji możemy wybrać osłonki ceramiczne, betonowe, metalowe lub z cementu włóknistego i wiele innych.

Najpopularniejsze są te ceramiczne. Charakteryzują się wytrzymałością, bogatym wzornictwem, kształtem. Występują w wielu kolorach i można z powodzeniem zastosować je w prawie każdym wnętrzu, dobierając pod kątem koloru lub stylu.

Od jakiegoś czasu hitem na rynku są osłonki betonowe. Zachwycają swoją surowością, szarym kolorem i prostą formą. Tego typu osłonka bardzo wyraźnie eksponuje zieleń kwiatów. Osłonka betonowa pasuje do klimatu industrialnego. Często występuje także w kolorze – kremowym, różowym, fioletowym czy niebieskim. W wersji kolorystycznej idealnie wkomponują się także do wnętrza w stylu prowansalskim.

Cementowe osłonki można również zastosować w surowych wnętrzach. Natomiast dla miłośników klimatów śródziemnomorskich pięknie prezentować się będą osłonki z terakoty.

Aby ułatwić Wam wybór poniżej prezentujemy kilka wybranych modeli.

Donica z teraktoty

Ceramiczne

Z cementu

Z gliny