• Aktualności,  Porady,  Przy Kawie

  „Flower Box” – kwiaty w pudełku jako oryginalny pomysł na prezent

  flower box zielona fabryka gniezno

  Flower Box to wciąż bardzo modny pomysł na prezent. Sama idea wręczania kwiatów w pudełkach to nadal oryginalna alternatywa dla tradycyjnych bukietów. Moda na Flower Boxy przywędrowała do Europy ze wschodu, a dokładnie z Rosji i Emiratów Arabskich. Ceny boksów w tych krajach zaczynają się od 300 zł, a kończą nawet na tysiącu… Na naszym krajowym rynku pomysł również się przyjął i jest zdecydowanie tańszy. Choć zarówno wśród Klientów jak i samych Florystów ma tyle samo zwolenników, jak i przeciwników. Wielu uważa, że nic nie zastąpi prawdziwego bukietu z różnorodnych kwiatów lub bukietu z długich róż. To prawda, jednak Flower Boxy to nie zamach na tradycyjną formę podawania kwiatów, a…

 • Aktualności,  Przy Kawie

  Boże Narodzenie 2016

  Okres poprzedzający Boże Narodzenie to czas wyjątkowo pracowity dla florystów. Wszyscy, bez wyjątku, myślą o świątecznych ozdobach i prezentach. Wychodzimy wam naprzeciw! W ofercie Zielonej Fabryki znajdziecie wszystko to oraz wiele więcej. Zapraszamy do naszych punktów na ul. Wrzesińskiej 44 i w Kauflandzie. Do zobaczenia!

 • Porady,  Przy Kawie

  Nasze Gwiazdy Betlejemskie!

  Kurtyna w górę dla Gwiazdy Betlejemskiej: ta zima będzie pełna uroku! Powoli wkraczamy w magiczny czas przedświątecznych przygotowań, czas oczekiwania i nowych nadziei. Szarość codziennego dnia przechodzi w zapomnienie a przyjemniejsza, odświętna strona życia nabiera ważności. Gwiazda Betlejemska pasuje do tego okresu jak żadna inna roślina! Na czym polega niezwykłość o olbrzymia popularność tej pięknej rośliny? Nieliczni wiedzą, że Gwiazda Betlejemska to prawdziwa hollywoodzka gwiazda. Ta popularna, kwitnąca zimą roślina ma swoje korzenie na sławnym Hollywoodzkim Bulwarze, w Los Angeles, w Kalifornii. Nieliczni wiedzą że w mieście Gnieźnie znajduje się największa w produkcja Gwiazdy Betlejemskiej w regionie. Cykl produkcyjny rozpoczyna się już w lipcu. Przez kilka miesięcy troskliwej opieki i…

 • Aktualności,  Przy Kawie

  Jesienne spotkanie Klubowe Zielonej Fabryki

  W niedzielę 12 października o godzinie 11 odbyło się kolejne spotkanie Klubowiczów Zielonej Fabryki. W jesiennym klimacie, można było zapoznać się z najnowszymi propozycjami na nadchodzące Święto Zmarłych. Przybyli goście poczęstowani zostali ciastem domowego wypieku i dobrą kawą. Dodatkowe rabaty zachęcały do zakupów i składania zamówień. Specjalnie na spotkanie z Klubowiczami załoga Zielonej Fabryki przygotowała ekspozycje w jesiennym klimacie oraz kilkaset prac nagrobnych. Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy już na kolejne!

 • Aktualności,  Przy Kawie

  Pokaz Bożonarodzeniowy w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie

  W ostatnią niedziele przed świętami, floryści Zielonej Fabryki, podczas pokazu który odbył się w gnieźnieńskim MOK-u, zaprezentowali pomysły na dekoracje świąteczne. Katarzyna Średzińska, Alicja Woźniak oraz Katarzyna Byczek przedstawili swoje prace oraz nieobecnego kolegi Miłosza Blonkowskiego. Głównym tematem pokazu była choinka w różnych odsłonach. Nie zabrakło również aranżacji z Gwiazdą Betlejemską oraz różnego rodzaju stroików.