Post

Stylowe ozdoby, czyli dekoracje ścienne do salonu

Tworząc pomysł na aranżację wnętrza często zapomina się o jego ścianach. Tymczasem to właśnie na nich możemy pokazać wyjątkowe dodatki, które podkreślą charakter pomieszczenia. I wcale nie potrzeba malować ścian na wyraziste kolory. Białe ściany, na których znajdują się oryginalne dekoracje będą prezentować się niezwykle elegancko i ponadczasowo.

To co na ścianę w salonie?

Lustra, obrazy, plakaty, panele… stylowe ozdoby będą efektownym wykończeniem aranżacji wnętrza. Coraz częściej sięga się także po poroża, uchwyty czy kwietniki. Dekoracje ścienne to doskonały pomysł na zagospodarowanie pustych i mało atrakcyjnych ścian, a często jeden oryginalny dodatek potrafi dodać charakteru całemu pomieszczeniu. W zależności od pomysłu na wystrój możesz sięgnąć po coś więcej niż tylko ramki na zdjęcia czy zegar. Teraz wyjątkową dekoracją mogą być nawet designerskie wieszaki, półki na klucze, czy drewniane ozdoby w niezwykle modnym stylu skandynawskim.

Pamiętaj jednak o umiarze. Salon to przestrzeń, w którym nie tylko przyjmujemy gości, ale przede wszystkim wypoczywamy i spędzamy czas z rodziną. Nadmiar dodatków może przytłoczyć przestrzeń i optycznie ją pomniejszyć. Zgodnie z zasadą „mniej znaczy więcej”, warto postawić na jeden / dwa wyraziste elementy, które swoim wyjątkowym wyglądem będą skupiać na sobie uwagę.

Sprawdź inspiracje Zielonej Fabryki i wybierz dekorację ścienną, pasującą do charakteru Twojego wnętrza:

Lustra 

Poroża

 

Panele

 

Obrazy

 

Inne