Porady,  Przy Kawie

Najpiękniejsze Poinsecje, czyli… Gwiazdy Betlejemskie

Kurtyna w górę dla Poinsecji czyli… Gwiazdy Betlejemskiej. Wkraczamy już w magiczny czas przedświątecznych przygotowań, czas oczekiwania i nowych nadziei. Szarość codziennego dnia przechodzi w zapomnienie a przyjemniejsza, odświętna strona życia nabiera ważności. Gwiazda Betlejemska pasuje do tego okresu jak żadna inna roślina!

Na czym polega jej niezwykłość?

Nieliczni wiedzą, że Gwiazda Betlejemska to prawdziwa hollywoodzka gwiazda. Ta popularna, kwitnąca zimą roślina ma swoje korzenie na sławnym Hollywoodzkim Bulwarze, w Los Angeles, w Kalifornii. W Polsce jej cykl produkcyjny rozpoczyna się już w lipcu. Po kilku miesiącach troskliwej opieki i starannej pielęgnacji do naszych domów i miejsc pracy trafia najwyższej jakości roślina!

W Zielonej Fabryce oferujemy bardzo szeroki asortyment Gwiazd Betlejemskich w różnych odmianach i kolorach. Gwarantujemy ich najwyższą jakość. Aby jednak przez długi czas cieszyć się ich urokiem, należy zastosować się do kilku porad dotyczących pielęgnacji.

Gwiazda Betlejemska jak przystało na prawdziwą gwiazdę lubi przyciągać uwagę. Jej naturalne piękno należy podkreślić ozdobnymi, dekoracyjnymi dodatkami. Błyszczące akcesoria, lśniące wstążki, przepiękne materiały nie tylko będą właściwym uzupełnieniem, lecz także podkreślą jej pełną wdzięku elegancję.

 

Jak kupować?

Kupując Poinsecję należy zwrócić uwagę czy roślina nie ma wyraźnych uszkodzeń i posiada pąki kwiatowe pomiędzy kolorowymi przylistkami. Ważne jest też to, aby zakupu dokonywać w sprawdzonych punktach, gdzie mamy pewność, że roślina przechowywana była w odpowiednich warunkach (nie powinna przebywać w zbyt ruchliwym miejscu czy przeciągu). Roślina ta nie lubi niskich temperatur i jest bardzo wrażliwa na zimno, dlatego należy zadbać aby została dobrze zapakowana.

Gdzie ustawić?

Najlepiej aby zagościła ona w ciepłym, jasnym miejscu, w temperaturze pokojowej 15-22 stopni Celsjusza. Nie powinna ona być wystawiana na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, przeciągów czy źródeł ciepła.

Jak podlewać?

Poinsecja nie lubi nadmiaru wody, dlatego też nie należy dopuścić, by zalegała ona na podstawce. Nadmiar wilgoci może doprowadzić do żółknięcia i opadania liści. W okresie kwitnienia, roślinę tę należy podlewać umiarkowanie raz na dwa dni, najlepiej letnią wodą. Ponadto, raz na miesiąc można dodać odżywkę, która ma na celu zapobiec pojawianiu się plam i brązowych przebarwień na liściach.

Idealny upominek

Wśród naturalnych prezentów najlepsze są kwiaty, które pasują na każdą okazję i mogą być wręczane każdemu. Zimą najpiękniejszym prezentem wśród kwiatów jest bez wątpienia poinsecja. Jej bogata kolorystyka i piękne liście w kształcie gwiazd sprawiają, że jest ona piękna sama w sobie. Można ją dodatkowo udekorować według własnych upodobań i wyobraźni. Dzięki temu prezent będzie zawsze oryginalny i wyjątkowy.