Post

ETHNO. Naturalne świece, które wprawią Was w niezwykły nastrój

Lubicie, jak w waszym domu, panuje nastrojowa atmosfera? Jesteście miłośnikami podróży, ale nie możecie sobie zbyt często pozwolić na wyjazdy w różne ciekawe zakątki świata? Nic straconego. Zielona Fabryka ma dla Was propozycję, która sprawi, że z przyjemnością będziecie wracać do domu, i będziecie się w nim czuć jak na prawdziwych wakacjach. Co proponujemy? Nabycie niezwykłych kokosowo-sojowych świec, które nie tylko wprawią Was w dobry nastrój, ale również pozwolą się zrelaksować. O czym mowa? Już wyjaśniamy.

Ręcznie robione świece zapachowe z naturalnego wosku kokosowo – sojowego i drewnianym knotem. Kolekcje inspirowane kulturami świata. Wzornictwo etykiet, kompozycje zapachowe i sentencje literackie tworzą unikatowy  i niepodrabialny charakter świec.

Wosk kokosowo-sojowy, dzięki niskiej temperaturze topnienia (45 °C) może być wykorzystywany również do masażu. Nie pozostawia na skórze tłustej powłoki, za to świetnie się wchłania i bardzo przyjemnie odżywia skórę. Uwalniające się pod wpływem ciepła olejki zapachowe sprawiają, że skóra po masażu pięknie pachnie!  Masaż przy użyciu świec zapachowych nie jest zalecany osobom, które mają uczulenie na zawarte w świecy olejki.  

Świece zapachowe ETHNO inspirują się pięknem różnorodności. Świat to otwarta księga, zapisywana przez ludzi różnych kultur, wyznań i kolorów skóry. Jej stronice zdobione są sztuką, literaturą, wzornictwem, zapachami przypraw i barwą wieczornego nieba. W naszych świecach staramy się zawrzeć małą cząstkę tej unikatowej przestrzeni.  Są wykonywane ręcznie, z naturalnego wosku kokosowo – sojowego dodając klimatycznie trzaskający przy paleniu drewniany knot. Producenci wybrali na początek 7 niezwykłych regionów świata dedykowanych dla unikatowych serii świec.

Do każdej z nich została zaprojektowana etykieta inspirowana regionalnym, tradycyjnym wzornictwem, zawierającą cytat z twórczości lokalnego poety lub pisarza.

Charakter świec wyrażają wyselekcjonowane kompozycje zapachowe, nawiązujące do organicznych zapachów miejscowych roślin i przypraw.

OPISY REGIONÓW

Mała świeczka 100 ml, duża 250 ml.

Bałkany wieczorową porą. 

Będę twoim lotosem w blasku księżyca

Żebym cię uroczo ubrał

Będę twoim zachodem ze złota

Dopóki wschód nie zacznie jaśnieć

Będę twoim spotkaniem gorącym

Szybszym niż posłaniec morza (…)

Karadžić Vojislav

Ślubowanie

Poczuj bałkańską magię o zmierzchu. Złóż ślubowanie.W blasku księżyca  i  wyciu wilka. 

W niepokojącym zapachu  migdału wzbogaconego łagodną nutą bzu i cytryny.

Japoński ceremoniał

Człowiek pogodny nawet na ruiny patrzy poprzez gałązkę kwitnącej wiśni (przysłowie japońskie)

Udaj się z nami w podróż do wyrafinowanej Japonii i zanurz się w  aromat świeżo parzonej zielonej herbaty wzbogacony orientalną kompozycją zapachową. Zamknij oczy i poczuj atmosferę tradycyjnego, japońskiego ceremoniału.

Malownicza Polska

Nie obiecuję ci wiele…

Bo tyle co prawie nic…

Najwyżej wiosenną zieleń…

I pogodne dni…

Najwyżej uśmiech na twarzy…

I dłoń w potrzebie…

Nie obiecuję ci wiele…

Bo tylko po prostu siebie…

Bolesław Leśmian

Nie obiecuję ci prawie nic

Odnajdź piękno chwili, zatrzymaj się na moment i daj się oczarować barwom pachnącego groszku. Posmakuj również naturalnej słodyczy świeżutkich malin prosto z krzaczka. Polska jest piękna!

Gorąca Afryka

Przy stworzeniu

Bóg dał Europejczykom zegar,

a Afrykańczykom czas. (przysłowie afrykańskie)

Nie potrzebujesz dużo czasu, żeby przekonać się, że zapach Afryki to prawdziwy raj dla zmysłów. Niezwykłe połączenie melona z ogórkiem, lekko wzbogacone orzeźwiającym kiwi sprawi, że stracisz głowę dla tego niesamowitego aromatu. 

Madagaskar – kraina różnorodności

Słowa są jak jajka ptaków.

Kiedy pęknie ich skorupka

zaczynają mieć skrzydła. (przysłowie malgaskie)

Tak, jak różnorodna i pełna kontrastów jest ta piękna wyspa na krańcu świata, tak niezwykła  jest nasza świeczka inspirowana bogactwem Madagaskaru. Pierwsze wrażenie robi przesłodki zapach bananów zestawiony z ciepło roztoczonym aloesem, ale już po chwili doleci do nas zmysłowa woń orchidei.

Brzmienie Indii

Niekiedy mówią, że czas

nie nadszedł jeszcze,

a niekiedy, że już przeminął.

Ale czas twój przyjdzie z

pewnością, skoro tylko

uderzysz w gong. (Rabindranath Tagore)

Niezwykła różnorodność ludzi, kultur i krajobrazów sprawia, że Indie są miejscem magicznym. W świeczce umieszczono odrobinę tej magii. Zapach kojarzy się ze świątynią boga Wisznu, w powietrzu unoszą się nuty mirry, kadzidła, ale również delikatny fiołek z domieszką bursztynu. 

Zielone wzgórza Toskanii

mięta, lawenda, wanilia

Żaru nie można oddzielić

od ognia, tak jak piękna

od wieczności. (Dante Alighieri)

Spragnionych słońca zapraszamy do wiecznie pogodnej Toskanii na spacer wśród łąk porośniętych lawendą, do przydomowych ogrodów, w których króluje mięta i gdzie można skosztować lokalnego wina wzbogaconego aromatem wanilii. Zostań na dłużej w tym miejscu, gdzie piękno zdaje się trwać wiecznie.

Co dobrze wiedzieć zanim rozpalimy świecę. Krótki poradnik dla wszystkich.

Pierwsze palenie świecy wymaga od nas przestrzegania kilku ważnych zaleceń. Wszystko po to, żeby bezpiecznie i długo cieszyć się pięknym zapachem.

Przede wszystkim drewniany knot, oprócz tego, że jest naturalny i przepięknie skwierczy przy paleniu, ma wielki wpływ na to, jak długo będziemy cieszyć się świecą. Za długi knot sprawi, że płomień będzie za duży, świeczka więc szybciej się wypali… dlatego, przed pierwszym rozpaleniem dobrze przyciąć knot do długości max. 0,5 cm. Przy kolejnym odpaleniu świeczki również należy wypalony fragment knota usunąć. Z drewnianym knotem sprawa jest prosta – wystarczy delikatnie odłamać zwęglony kawałek i po sprawie.  Ale róbcie to dopiero jak wosk zastygnie, inaczej węgielek będzie pływał w świecy i psuł widok.

Za pierwszym razem pozwólcie świecy palić się tak długo, aż wosk rozpuści się równomiernie na całej szerokości słoiczka. Dzięki temu nie powstanie tunel, który oprócz tego, że źle wygląda, to dodatkowo skraca czas użytkowania świeczki.

Zbyt długie palenie świeczki może znacznie skrócić jej żywot, tak więc pilnujcie czasu.  Max 3-4 godziny, potem dajmy świeczce odpocząć.

I pamiętajcie!

Wosk może mocno nagrzać słoik, także zanim złapiecie świeczkę w rączki, upewnijcie się, że się nie sparzycie! Zdecydowanie dzieci nie powinny dotykać świeczki, póki nie wystygnie!

I rzecz oczywista – nie zostawiajcie palącej się świeczki w towarzystwie dzieci bez nadzoru dorosłych. W ogóle nie zostawiajcie palącej się świeczki bez nadzoru.

I uzbrojonym w tą wiedzę życzę miłego palenia naszych i wszystkich innych świec. Po ten cudowny wynalazek zapraszamy do Zielonej Fabryki (ul. Wrzesińska 44) lub do naszego sklepu online . I pamiętajcie, w razie jakichkolwiek wątpliwości, służymy Wam radą i pomocą. Zatem, do zobaczenia.