Post

Wymiana kwiatowa. Przychodziliście po rośliny i po poradę

Jest nam niezwykle miło, że mogliśmy uczestniczyć w pierwszej wymianie kwiatowej, która odbyła się 18 lipca na terenie Centrum Kultury „Scena to dziwna”. Mamy nadzieję, że nie zabraknie nas również na kolejnej.

„Zielona wymiana kwiatowa” została zorganizowana z myślą o osobach, które kochają kwiaty. Tego dnia można było przyjść do Centrum Kultury, by wymienić się z inną osobą naszymi okazami lub też zasięgnąć porady botanicznej. Osoby, które nie miały nic na wymianę, mogły zdobyć ciekawy „okaz” na naszym stoisku. Mieliśmy spory wybór. Były m.in. różnego rodzaju paprocie, hoje, monstery oraz miks sukulentów. Każdy, nawet najbardziej wymagający miłośnik roślin, mógł znaleźć coś dla siebie.

Wydarzenie cieszyło się naprawdę sporym zainteresowaniem. Jest nam niezwykle miło, że również nasze stoisko przypadło Państwu do gustu. Przychodziliście nie tylko po kwiaty w promocyjnej cenie, ale również po porady. A udzielała wam ich nasza ekspertka, kobieta, która kocha rośliny i ma o nich ogromną wiedzę – Beata Skraburska. – To było ciekawa i potrzebna inicjatywa. W końcu miałam tyle czasu, ile potrzeba, aby w spokoju porozmawiać z osobami, które podobnie jak ja pasjonują się kwiatami. Ludzie przychodzili i pytali o rośliny, które będą ich wprowadzać w dobry nastrój, o takie, które mogą hodować w domu, gdzie są dzieci albo zwierzęta. Część osób interesowała się kwiatami, które nie wymagają dużej ilości pielęgnacji. Odbyłam również bardzo ciekawą rozmowę na temat kurkumy – opowiada Beata.

Organizatorzy już zapowiadają kolejną edycję wymiany kwiatowej. Ma się ona odbyć 29 sierpnia.