zielona fabryka holandia
Aktualności,  Przy Kawie

W poszukiwaniu nowości i inspiracji w ukochanej Holandii

Wciąż nie ochłonęliśmy po zeszłotygodniowym wyjeździe do Aalsmeer w Holandii. To właśnie tam znajduje się największa na świecie giełda kwiatowa, gdzie gościliśmy niejednokrotnie. Tym razem nasz cel podróży był jednak inny. Wybraliśmy się z wizytą do PTMD – siedziby firmy marki, która od niedawna znajduje się w naszej ofercie. Projektanci PTMD od 1992 roku podróżują po całym świecie w poszukiwaniu niebanalnych inspiracji i tworzą produkty o wyjątkowym charakterze. Ich kolekcje za każdym razem zaskakują. Misją PTMD jest tworzenie mebli i dekoracji, które wypełnią wnętrza ciepłem i wyjątkową atmosferą. I to ciepło i wyjątkową atmosferę zdecydowanie odczuliśmy – przede wszystkim mając przyjemność poznać ludzi, którzy za tą niezwykłą firmą stoją i razem ją tworzą.

Podobny wyjazd to nie nowość – kilka razy w roku odwiedzamy wzorcownie, hurtownie oraz innych naszych Partnerów, których niezwykłe produkty możecie znaleźć w Zielonej Fabryce. Ze względu na ograniczone połączenia lotnicze, tym razem wybraliśmy się samochodem i przy tej okazji postanowiliśmy zwiedzić także kilka innych miejsc, ale o tym później.

 

 

Sezon 2021

W styczniu tego roku, także w Holandii zamawialiśmy dostawy na Boże Narodzenie 2020. Teraz, w lipcu wybieraliśmy produkty, które pojawią się w naszej ofercie w sezonie wiosna / lato 2021. Ale jak to? Już? Tak! Aby dojechał to Was absolutnie najlepszy i najmodniejszy towar, działamy z dużym wyprzedzeniem. Ze względów logistycznych projektanci dyktują i projektują trendy (które dopiero pojawią się w sklepach) zawsze o kilka sezonów wcześniej. Odwiedziliśmy właścicieli oraz projektantów PTMD i na żywo mogliśmy zapoznać się z pełną ofertą marki. Porozmawialiśmy o zmieniającej się modzie, dowiedzieliśmy się więcej o strukturze firmy i jej polityce działania, poznaliśmy pracowników. Nawiązaliśmy bardzo owocne relacje i zostaliśmy bardzo miło ugoszczeni. Z wielką przyjemnością wrócimy już niedługo!

Przy okazji odwiedziliśmy także dwóch innych naszych Partnerów i jak zawsze nie zawiedliśmy się. Produkty najwyższej jakości, niespotykany nigdzie indziej design, piękne wystawiennictwo i sposób prezentacji towaru. Tam także zamówiliśmy dla Was produkty, które pojawią się w Zielonej Fabryce wiosną 2021. 

Spokojny Amsterdam

Udało nam się wygospodarować trochę czasu i wyskoczyć na jeden wieczór do ukochanego Amsterdamu – zaledwie 15 minut drogi od Aalsmeer. Tym razem zaskoczył nas właściwie pustymi ulicami. To miasto chyba jeszcze nigdy nie było tak spokojne.

Nie odmówiliśmy sobie także belgijskich frytek w Antwerpii :>

 

 

Ale do sedna – co za chwilę będzie modne?

 

Trendy na 2021

 

Złoto, złoto i jeszcze raz złoto. Po latach mody na srebro i szarości, kolor złoty powraca w naprawdę wielkim stylu. Zagości wszędzie – od lamp, przez zegary, aż po meble.

 

 

W trendzie wciąż będą także mocne, „ciężkie” meble, najlepiej z litego drewna. Trzeba przyznać, że są naprawdę imponujące.

 

 

Z drugiej strony będzie sporo odwołań do natury – zarówno w kształtach, formach, jak i kolorach. Wciąż królować będą pastele w połączeniu z kolorami ziemi.

 

 

Mocno rozpychać będzie się także nieco zapomniany do tej pory styl BOHO. Naturalne materiały i dodatki, kosze, makaty i wszelkie rzeczy z wikliny, oczywiście w naturalnych i jasnych kolorach. Projektanci stawiają także na recykling drewna i szkła.

 

 

Nie zabraknie jednak także żywych kolorów i bardziej „odjechanych” propozycji. Mocnym trendem będzie łączenie starego z nowym i z tym, co z pozoru wcale do siebie nie pasuje.

 

 

Wyjazd zdecydowanie zaliczamy do bardzo udanych i już planujemy kolejny. Nie możemy doczekać się dostaw i zaprezentowania dla Was wszystkich nowości, jakie dla Was zamówiliśmy. A Wy?