Aktualności,  Przy Kawie

VIII Zjazd Gnieźnieński – Gniezno w centrum uwagi

Od 12 III – 14 III w Gnieźnie odbył się VIII Zjazd Gnieźnieński pod hasłem „Rodzina jest nadzieją dla współczesnej Europy”. Dekoracje kwiatowe przygotowane przez florystów Zielonej Fabryki, uświetniały te ważne wydarzenia.

12 marca 2010 nasze miasto odwiedził Prezydent RP Lech Kaczyński, który spotkał się z mieszkańcami Gniezna, wygłosił przesłanie do uczestników zjazdu w auli I LO i otworzył wystawę w Muzeum Początków Państwa Polskiego pt. „Stolica Prymasów”. Nasze kompozycje kwiatowe zdobiły stół i wnętrze gdzie Prezydent RP został ugoszczony przez organizatorów zjazdu. Oryginalne dekoracje stołu bankietowego w Muzeum spotkały się z dużym zainteresowaniem. Największym wyzwanie było przygotowanie dekoracji stołu, przy którym zasiedli m.in. Prymas Polski ks. abp. Henryk Muszyński, Prezydent RP Lech Kaczyński i Prezydent miasta Gniezna Jacek Kowalski.

14 marca program telewizyjny 1 TVP ‚Między Niebem a Ziemią”, nadany został na żywo z Gniezna. Nasze dekoracje ozdabiały wnętrze Pałacu Prymasowskiego, za które usłyszeliśmy wiele słów uznania od ekipy realizującej program.