Post

Bożonarodzeniowe trendy

Grudzień to czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. W naszych domach, miejscach pracy oraz instytucjach pojawiają się choinki, stroiki oraz inne elementy dekoracji kojarzone ze Świętami. Zanim zabierzemy się do dekorowania, powinniśmy dość krytyczne przyjrzeć się temu, co wyciągamy z piwnic i pawlaczy. Czasami nagromadzone przez lata „skarby” niekoniecznie dobrze wyglądają w zestawieniu i efekt może być odwrotny do zamierzonego.

Zielona Fabryka wzięła udział w dwóch pokazach Świątecznych, na zaproszenie stowarzyszenia Kobiet Aktywnych w Pawłowie i w domu kultury w Żydowie. Podczas pokazów, florysta Miłosz Blonkowski zaprezentował swoje prace. Małgorzata Pełczyńska opowiedziała o najnowszych trendach we florystyce, zapoznała zgromadzonych z historią choinki i symboliką poszczególnych elementów dekoracji bożonarodzeniowej.

Choć czerń w dekoracjach Świątecznych pojawiła się już dwa sezony temu nadal cieszy się dużą popularnością. Coraz więcej naszych klientów się do niej przekonuje. Czerń pięknie komponuje się ze srebrem i złotem, bielą i odcieniami szarości. W tym sezonie modny jest ostry róż i odcienie fioletu. Niezmiennie połączenie czerwieni ze złotem i srebrem na tle zieleni to najbardziej tradycyjna kolorystyka bożonarodzeniowa.