świece vellutier zapachowe w szkle
DECO,  Porady

Aksamitne świece zapachowe w szkle

Dziś przenosimy się do świata cudownie pachnących świec. Wspominamy, jak jeszcze nie tak dawno temu przeglądaliśmy katalog markowych świec zapachowych Vellutier. Byliśmy pełni zachwytu czytając opisy i oglądając zdjęcia – już wtedy wywarły na nas niemałe wrażenie. Tym bardziej, z niecierpliwością czekaliśmy na dostawę, która miała pojawić się w Zielonej Fabryce w nadchodzących dniach. I w końcu nadszedł wyczekiwany dzień. Kartony wypełnione po brzegi świecami, zapełniły nasz magazyn. Od razu wyeksponowaliśmy je na półkach naszego salonu.

świece w szkle vellutier

Niezwykły aromat

Te aromatyczne zapachy dopełniły naszego wyobrażenia o świecach. Niezwykła woń zamknięta w pięknych, w swojej prostocie szkłach, okazała się być faktycznie oszałamiająca. Wierzymy w to, że w bogatej ofercie zapachów Vellutier każdy znajdzie własny ulubiony. Kolekcja jest na tyle bogata, że jest w czym wybierać. 

„Biżuteria zapachu”, bo tak o sobie mówi Vellutier, nie jest przesadzonym określeniem. Wystarczy otworzyć wieczko słoika, by od razu poczuć unoszący się aromat. Ponad dwadzieścia różnych zapachów od intensywnie „męskich” po delikatnie „dziewczęce”.  Tajemnica świec tkwi w aksamitnym wosku i benedyktyńskim doborze wszystkich składników, które komponują się na wspomniane świece. I to właśnie od „aksamitu” wywodzi się nazwa marki Vellutier , gdyż „velluto” to po włosku „aksamit”.

świece zapachowe w szkle

Zapachy Vellutier komponowane są w największych europejskich domach perfumeryjnych. Sam pachnący wosk to nie wszystko. Warto pamiętać, że świece ładnie się palą, ponieważ knot wykonany jest z czystej, egipskiej bawełny. Ważne jest, aby knot zawsze miał optymalną długość, ponieważ wpływa ona na jakość płomienia. Więcej o zasadach palenia świec przeczytacie w artykule „6 złotych zasad palenia świec”. 

Elegancki dodatek

Na koniec przyjrzymy się samej formie świec. Proste szkło z firmową naklejką, drewniane wieczko z grawerem. I właśnie w tej prostocie siła. Prawdziwe jest powiedzenie: „elegancja w prostocie ukryta” i wydaje się, że ono będzie najtrafniejszym opisem tych świec. Postawione na komodzie przyciągną uwagę niejednej osoby i zaintrygują swoim zapachem.

świece zapachowe w szkle

Świece zapachowe w szkle, oprócz walorów aranżacyjnych, są fantastycznym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Można je również podarować w ramach podziękowań, wdzięczności, czy ot tak… bez okazji. 

Woski zapachowe

Jeżeli chcesz poznać jakiś zapach nie musisz od razu kupować dużej świecy. Wypróbuj zapach kupując mały wosk. W drewnianej szkatułce znajdziesz dwie kostki aromatycznego wosku w wybranym zapachu. Umieścisz je na specjalnym kominku do wosku, podpalisz tealight i gdy wosk zacznie się topić poczujesz piękną ulatniającą się woń. W ten sposób możesz komponować i kreować własne zapachy poprzez mieszanie różnych wosków. 

woski zapachowe vellutier

Kolekcja świec Vellutier obejmuje świece: dużą (wysokość 16 cm), średnią (wysokość 11,5 cm) i małą (wysokość 9 cm) oraz wosk (wysokość 3 cm).

Lista świec zapachowych Vellutier:

świece zapachowe w szkle

świece zapachowe w szkle
świece zapachowe w szkle