Stolik na drobiazgi
DECO,  Porady

Sprytne sposoby na przechowywanie drobiazgów w salonie

Stolik kawowy to „must have” w każdym salonie. Obok sofy, foteli i innych mebli, to stolik kawowy stanowi centralne miejsce strefy wypoczynku w naszym domu lub mieszkaniu. To właśnie w tym miejscu przyjmujemy gości, relaksujemy się po ciężkim dniu pracy i spędzamy miło czas w gronie najbliższych i przyjaciół. Postarajmy się więc, aby było to miejsce przytulne, piękne i… praktyczne.

Piękny i praktyczny

Producenci mebli coraz częściej myślą o dodatkowych zastosowaniach tworzonych przez siebie projektów. Tak też jest ze stolikami. Otóż najprostszym tego przykładem niech będzie stolik z półką. Czyż nie jest praktycznie, by mieć miejsce do odłożenia książki, gazety czy pilota od telewizora?

stolik kawowy z półką

biały stolik kawowy bristol

stolik kawowy z szufladami

Stolik kosz

Idąc dalej tym tropem, trafiamy na stolik kosz. Ten „druciany” stolik świetnie nadaje się do przechowywania poduszek, pledów, a nawet książek lub czasopism. Mogą być to nawet maskotki lub klocki w dziecięcym pokoju. Taki stolik z miejscem do przechowywania idealnie znajdzie zastosowanie w każdym pomieszczeniu – salonie, holu czy pokoju dziecięcym. Podstawa stolika kawowego wykonana jest z metalu w różnej kolorystyce. Najpowszechniejsze obecnie kolory to czarne i białe, ale można znaleźć także kosze-stoliki w pastelowych kolorach. Zaletą podobnych stolików jest to, że możemy bez trudu zobaczyć co znajduje się w koszu, bez konieczności podnoszenia pokrywy, która jest jednocześnie blatem stolika. Stolik kosz druciany (tak brzmi jego pełna nazwa) w większości przypadków posiada blat wykonany z drewna, chociaż można znaleźć również blaty z płyty meblowej lub metalowe. Mogą być one malowane, oklejane specjalnymi okleinami lub pozostawione w stanie surowym o nierównej strukturze.

stolik kosz do salonu

stolik kosz do przechowywania

stolik etno kosz

Podobne stoliki idealnie pasują do wnętrz loftowych, w stylu industrialnym zwłaszcza, gdy kosz jest koloru czarnego. Minimalistyczne wnętrza rządzą się swoimi prawami, dlatego ważne jest, aby dodatki do wnętrz zostały zachowane w tym klimacie.

Meble 2 w 1

Urządzając własne pomieszczenia warto pamiętać, że czasem nie trzeba posiadać wielu mebli. Wystarczy przemyśleć kilka rzeczy i postawić na praktyczny styl, tzw. 2 w 1. Pojemnik do przechowywania drobiazgów nie zawsze musi być skrzynią.

ława z siedziskiemkomoda skrzynia bristol

Przykłady mebli wielofunkcyjnych: 

  • stoliki z półkami lub koszami
  • pufy ze skrzynią do przechowywania drobnych rzeczy
  • kanapy posiadające skrzynie
  • ławy ze skrzyniami pod siedziskiem

pufa z pojemnikiem

stolik kawowy