Post

Ogród i taras w stylu prowansalskim

Chyba wszyscy szukamy takiego miejsca, które sprzyja wypoczynkowi i relaksowi. Miejsca, w którym będziemy czuć swobodę, spokój. Miejsca, w którym będziemy mogli spędzić radosne chwile z rodziną i przyjaciółmi bawiąc się i rozmawiając przy wspólnym stole, otoczeni zielenią i roślinnością.

Relaks, cisza, błogie lenistwo w ogrodzie skąpanym w promieniach słońca… brzmi pięknie, prawda? Wiejskie klimaty sprzyjają takiej formie odpoczynku.

krzesło w stylu prowansalskim

Wieś w mieście

Sielankowy, wiejski ogród w centrum miasta? Czy to możliwe? Oczywiście! Posiadając nawet niewielki skrawek własnej „ziemi”,  możemy zmienić go nie do poznania. Po całym tygodniu intensywnej pracy i niekończącej się gonitwy z czasem, możemy zatrzymać się w naszej prowansalskiej oazie spokoju. W ogrodzie lub na tarasie, w którym czas płynie leniwie i spokojnie.

Jak osiągnąć namiastkę Prowansji w ogrodzie?

Aby dokonać iście prowansalskiej aranżacji naszego ogrodu (tarasu) warto wybrać odpowiednie meble, dekoracje i dodatki.

meble ogrodowe w stylu prowansalskim

Kamienne lub ceramiczne donice wypełnione pięknymi kwiatami, lawendą lub trawami różnej wysokości. Zamiast donic, można wykorzystać metalowe pojemniki, osłonki lub wiaderka. Swobodnego charakteru aranżowanej przestrzeni nada spokojna kolorystyka i celowo wykonane  przetarcia, które „postarzają” dekoracje.

donica ogrodowa postarzana

donica ogrodowa postarzana

Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca można pozwolić sobie na przepięknie zdobioną altanę wykonaną z metalu. Dzięki niej stworzymy oddzielną, dodatkową przestrzeń do relaksu. To tutaj będziemy delektować się popołudniową herbatą.

altana ogrodowa w stylu prowansalskim

Stawiając na naturalność sięgnijmy po dekoracyjne wiklinowe kosze, które możemy wypełnić lawendą lub szałwią. Ustawione w różnych miejscach nadadzą uroku aranżowanej przestrzeni.

kosze na kwiaty

Aby nasz klimatyczny zakątek przypominał południowo-francuską wieś warto pamiętać o dodatkach. Mogą być to lampiony. Najlepiej białe, wykonane z drewna, które pełnię swego piękna ukażą wieczorem, dzięki ciepłym płomieniom świec. 

lampion ogrodowy prowansalski

Jeśli lubicie plenerowe kolacje przy blasku gwiazd, warto oprócz pięknej zastawy stołowej i pater na ciasta i owoce, zaopatrzyć się w prowansalskie świeczniki. Romantyczny nastrój to podstawa udanej kolacji. 

świecznik w stylu prowansalskim

Pięknym i klimatycznym akcentem będzie z pewnością dekoracyjna klatka dla ptaków. Można ją wykorzystać na wiele sposobów. Może być wypełniona świecami, kompozycjami kwiatowymi czy roślinnością. Warto eksperymentować i wymyślić własne dekoracje.

klatka dekoracyjna w stylu prowansalskim

klatka dekoracyjna w stylu prowansalskim

Jak widać, wystarczy kilka prostych, aczkolwiek klimatycznych dodatków, aby stworzyć ogród lub taras w stylu prowansalskim. Meble i dekoracje w stylu prowansalskim znajdziecie oczywiście w www.sklep.zielonafabryka.pl