DECO,  Porady,  Przy Kawie

Mieszkaj w „fabryce” – meble i dekoracje w stylu LOFT

Loft to inaczej styl industrialny. Styl, który w polskiej przestrzeni aranżacyjnej pojawił się stosunkowo niedawno.

Cechy charakterystyczne stylu loft to:

  • wysokie przestrzenie,
  • surowe wnętrza,
  • duże okna,
  • metalowe dodatki.

Styl loftowy swój początek czerpie z pustostanów po fabrykach, magazynach czy nawet spichlerzach, które zostały zaadaptowane na przestrzenie mieszkalne. Pionierami mieszkania w takich miejscach byli artyści, muzycy, malarze, którzy zajmując takie wnętrza tworzyli z nich własne cztery kąty, bliskie ich duszy i sercu.

Surowe, często nieotynkowane, mury z widoczną cegłą i nierównościami, bardzo wysokie okna, metalowe schody, przemysłowe oświetlenie, regały metalowe, czasem z drewnianymi półkami. To wszystko składa się na styl industrialny. Styl, o którym dzisiaj wspominamy, można podzielić na dwie wersje: hard i soft.

 

 

 

Wersja hard wpisuje się w to, co zostało opisane powyżej. To mieszkania powstałe w starych fabrykach i magazynach. Natomiast wersja soft to współczesne budownictwo, stylizowane na lofty. Jeśli mieszkamy w apartamencie, domu wielorodzinnym czy jednorodzinnym sami możemy stworzyć własny klimat loft-soft.

 

 

 

Jak to osiągnąć? Wystarczy jedną ze ścian wyłożyć czerwoną cegłą, zastosować odpowiednie oświetlenie np.: żyrandol z drutu, lub same żarówki w stylizowanych oprawkach, wprowadzić odrobinę drewna i przede wszystkim metalowe regały, komody i krzesła, stoliki. Styl loft lubi też dodatki, którymi mogą być parawany, zdobne wieszaki czy stylizowane zegary.

Własny loft we współczesnym budownictwie też jest możliwy. Efekty takiej aranżacji będą nieziemskie. Sprawdź nasze produkty w stylu loftowym: