DECO,  Porady,  Przy Kawie

Jedna komoda, trzy różne aranżacje, czyli metamorfoza salonu u Madlen Fox

Białe meble, szare ściany – połączenie klasyczne, a jednocześnie wciąż bardzo modne. To dodatki sprawiają, że pomieszczenie nabiera prawdziwego charakteru. Takiej odmiany zapragnęła ambasadorka Zielonej Fabryki, znana z Instagrama @madlen_fox, którą z pewnością kojarzycie także z naszych relacji na żywo w social media.

W salonie Magdy stoi piękna, biała komoda, która ginęła na tle pustej, niezaaranżowanej ściany. Postanowiliśmy odmienić ten kąt dodając kilka dekoracji – prosto, szybko i efektownie. Magdzie, wielbicielce naszych ładnych rzeczy bardzo trudno było zdecydować się od razu na konkretne dodatki, dlatego też postanowiliśmy stworzyć aż 3 różne aranżacje, a przy okazji pokazać Wam jak dokładnie ten sam mebel może prezentować się z trzema różnymi zestawami dekoracji. Poniżej znajdziecie więc zdjęcia metamorfoz w stylu glamour, vintage oraz loft.

Dlaczego wybór odpowiednich dodatków był dla Magdy tak ważny? Kąt poddany metamorfozie to część salonu – głównego i chyba najważniejszego miejsca w każdym domu! To właśnie w salonie spędzamy najwięcej czasu, przyjmujemy gości, odpoczywamy czy bawimy się. Zawsze chcemy, by byłą to najbardziej reprezentatywna część naszego domu / mieszkania. Co ciekawe – Madlen postanowiła do podjęcia decyzji zaangażować swoich obserwatorów z Instagrama – co wspólnie wybrali i czy był to dobry wybór? Przeczytacie o tym dalej.

 

Aranżacja 1

 

Do przygotowania aranżacji w stylu glamour wykorzystaliśmy elegancką srebrną lampę z pudrowo-różowym abażurem, dekoracyjną srebrną muszlę, świeczniki w tym samym kolorze. Na komodzie pojawiły się także świece i osłonki na kwiaty w kolorze nawiązującym do abażura, a w centralnym miejscu na ścianie zawisła dekoracyjna maska wykonana z aluminium. Styl glamour to właśnie srebro (lub złoto) pod każdą postacią. Co istotne – nie zawsze muszą posiadać dokładnie ten sam odcień, czy fakturę. Różowe dodatki złagodziły całą aranżację i nadały jej kobiecego charakteru. 

 

Produkty wykorzystane w pierwszej aranżacji:

aranżacja glamour

Linki do sklepu:

Maska | Muszla | Świece | Lampa | Abażur | Kosz

 

Aranżacja 2

 

Druga aranżacja została przygotowana w stylu vintage i łączy stare z nowym, a samych dodatków wykorzystaliśmy mniej niż w aranżacji nr 1. Głównym bohaterem tej stylizacji jest bez wątpienia dekor ścienny. Choć jest wykonany z metalu, jest bardzo lekki. Może wisieć na ścianie lub stać o nią oparty. Do złotych wykończeń dekoru, Magda dobrała ozdobne karczochy w kolorze zaśniedziałej miedzi oraz dwa świeczniki. Kolorystyka wszystkich dodatków utrzymana jest w podobnym, szarym tonie.

 

Produkty wykorzystane w drugiej aranżacji:

aranżacja loft

Linki do sklepu:

Karczoch A | Karczoch B | Dekor ścienny | Świece 

 

Aranżacja 3

 

 

Ostatnia z aranżacji (ta, która najbardziej przypadła Wam do gustu i którą finalnie wybrała Madlen) jest w stylu industrialnym, w wersji soft (czyli nieco złagodzonej). Pierwsze skrzypce gra tu metalowy zegar, który jest duży, jednak nie przytłacza tego miejsca. Pozostałe, dominujące dekoracje także są w kolorze czarnym i są wykonane z metalu – jak lampa podłogowa, czy dekoracyjna klatka, w której znalazły się szare świece. Ciemny kolor przełamały rośliny (Skrzydłokwiat oraz Zamioculcas), które swoje miejsce znalazły w ręcznie robionych cementowych donicach holenderskiej marki PTMD. Ich wielkość została dobrana pod konkretne rośliny – a największa z nich swoje miejsce znalazła na podłodze przy komodzie.

I jak Wasze wrażenia? Czy aranżacja numer 3 była rzeczywiście najlepszym wyborem? My jesteśmy na TAK. 3 razy TAK! I tym samym zachęcamy Was do eksperymentowania i bawienia się dekoracjami. Jak widać nie potrzeba remontu i zmiany mebli, by totalnie odmienić wnętrze lub jego wybraną część. Wystarczy kilka drobiazgów, by zyskać nowy wygląd pomieszczenia. A gdzie je wybrać? Oczywiście w Zielonej Fabryce!

Produkty wykorzystane w trzeciej aranżacji:

aranżacja industrialna

Linki do sklepu:

Donice cementowe różne rozmiary | Świece | Zegar | Lampa 

 

Madlen poleca

Szukasz produktów, które poleca i wybiera dla siebie nasza ambasadorka Madlen? Zerknij do naszego sklepu online, do specjalnej zakładki Madlen poleca. Wciąż pojawiają się tu nowe produkty rekomendowane przez Magdę.

Pamiętaj, że przy założeniu konta w sklepie i dołączeniu do Klubu Zielonej Fabryki sklep.zielonafabryka.pl/klub zyskujesz rabat 5% już na pierwsze zakupy!

 

klub zielonej fabryki