Lustro aranżacje inspiracje
DECO,  Porady

Lustro jako stylowy w Twoim wnętrzu

W wielu projektach aranżacji wnętrz lustro pełni funkcję nie tylko użytkową, ale i dekoracyjną. Niezmiennie miejscem, z w którym najczęściej kojarzy nam się lustro jest łazienka. Lustro w łazience jest właściwie niezbędne, pamiętajmy aby było dobrze doświetlone np. kinkietami. Coraz częściej lustra stają się główną dekoracją w naszych salonach i pokojach gościnnych. O ile lustra łazienkowe nie zawsze są bogato zdobione, o tyle lustra w innych pomieszczeniach mogą posiadać różnorodne zdobione ramy, w różnych stylach i kolorach. Najważniejsze jest aby lustro odpowiednio dopasować do stylizacji jaka panuje we wnętrzu.

lustro belldeco vintage

Po co nam lustro w pokoju dziennym?

Pomijając wątek funkcjonalny, lustra powiększają optycznie wnętrze i doświetlają je. Oba efekty uzyskamy przez zawieszenie luster w odpowiednim miejscu. Jeśli naszym celem jest doświetlenie wnętrza, należy umieścić lustro tak, aby odbijało się od niego światło np. promienie słońca wpadające do pomieszczenia przez okno. Natomiast, jeśli chcemy aby nasz salon, pokój dzienny czy sypialnia optycznie zyskały na przestrzeni, warto powiesić lustro w pozycji poziomej czy to nad kominkiem, komodą lub sekretarzykiem. W pomieszczeniach takich jak garderoba, wąski korytarz, mały przedpokój (z którym najczęściej mamy do czynienia w blokach mieszkalnych) warto pomyśleć o dużych pionowych lustrach. Żeby uzyskać zamierzony efekt należy pamiętać, aby w lustrze nie odbijały się zagracone przestrzenie, np. szafki z dużą ilością bibelotów, ponieważ uzyskamy efekt przeciwny do zamierzonego. Ładnie i efektownie wygląda odbicie stylowego żyrandola, widoku z okna lub świeczników i wazonów stojących np. na komodzie przed lustrem. Nie sprawia wtedy poczucia przytłoczenia.

Lustro ścienne FOGAL_Aluro

Ścienne dekoracje

Lustra są bardzo wdzięcznym elementem aranżacyjnym, są elegancką alternatywą dekoracji gdy np. brakuje nam pomysłu na wystrój ścian. Lustra dekoracyjne mogą posiadać różne kolory zwierciadeł np. w odcieniach brązu lub grafitu. Dodatkowo mogą być pokryte ozdobną mozaiką lub dekorem. Mogą być oprawione zdobną rama lub wąskim obramowaniem. Najważniejsze, aby pasowały do Twojego wnętrza, spełniały swoją funkcję i… po prostu Ci się podobały.

Przygotowaliśmy dla Was wybór najciekawszych luster w różnych stylach aranżacyjnych. Wszystkie z nich możecie kupić w naszym sklepie https://sklep.zielonafabryka.pl/ 

bosco lustro

lustro glamour

lustro gold line
grigio lustro drzwi
lustro duko aluro
lustro latif aluro
lustro mono aluro
lustro fogal aluro
lustro alvia aluro
lustro viral aluro
lustro vintage aluro