Drewno z odzysku
DECO,  Porady

Eko-trendy we wnętrzach, czyli wyjątkowe meble z surowego drewna

Drewno z odzysku

Powiedzieć, że eko jest trendy, to jak nic nie powiedzieć… Od dobrych kilku lat ekologia gości także również w dekoratorstwie i wystroju wnętrz. Najbardziej trend ten widać w dekoracjach i meblach wykonanych z drewna. Drewno to „must have” w stylowych i obecnie obowiązujących aranżacjach wnętrz. Warto więc postawić na drewniane meble lub zadbać o drewniane dodatki, które przybliżą nas do natury i dodadzą sielskiego / błogiego klimatu we wnętrzu. Warto więc połączyć przyjemne z pożytecznym – modę na drewno z byciem eko. Jak to zrobić? Wykorzystując drewno z recyklingu.

Palety przemysłowe

Jednym z pierwszych omawianych i chyba najbardziej popularnym sposobem są palety. Stylizacji w tych klimatach w sieci nie brakuje. Od tych prostych i klasycznych, po bardzo pomysłowe i kreatywne. Z palet można wykonać siedziska, stoły, ławy lub łóżka i dodatkowo udekorować tekstyliami – jak poduszki, koce i pledy. Dla przykładu, takie palety wykorzystaliśmy w Zielonej Fabryce jako podesty i półki do prezentacji towaru. Pomalowaliśmy je białą farbą w taki sposób, aby było na nich widać „ślad czasu”. Efekt bardzo nam się podoba.

Inspiracje z wykorzystaniem palet

Skrzynki

Kolejnym pomysłem na eko-meble mogą być drewniane skrzynki. Można z nich wykonać półki typu cube. Wyglądają efektownie kiedy ustawimy na nich kwiaty doniczkowe. Przez połączenie zieleni liści i naturalnego drewna, otrzymamy  najbardziej naturalna kompozycję. Idealną dla miłośników natury.

Kwadratowe półki mogą służyć do przechowywania drobiazgów, gazet czy książek. Można je pomalować na żywe kolory i umieścić w pokoju dziecka. Z większych skrzynek można wykonać stoliki boczne, na których umieścimy lampkę nocną.

Klasyczne półki można wykonać z prostych desek i dekoracyjnych wsporników, które swoim urokiem dopełnią stylizacji. Zaletą takiej aranżacji jest to, że możemy dowolnie ustalać długość półki według własnego uznania i potrzeby.

Pomysłów na wykorzystanie drewna z recyklingu jest naprawdę mnóstwo. Wszystko zależy od naszych potrzeb i fantazji. Odpowiednio obrobione drewno, może być w stanie surowym, pomalowane kolorową farbą lub muśnięte bejcą / lakierobejcą i zawsze będzie wyglądać oryginalnie. Należy pamiętać, aby jakość drewna była wysoka. Drewno nie może być spróchniałe, zawilgocone i przede wszystkim musi być wolne od insektów. Jeśli masz pomysł, ambicje i chęci to wystarczy zakasać rękawy i do dzieła!

Ale czasem jest tak, że nie zawsze dysponujemy czasem i chęcią, aby samemu wykonać takie meble? W takim wypadku może warto poszukać gotowych rozwiązań? Ciekawą propozycją są stoliki i konsole, których blaty pochodzą właśnie z drewna z odzysku, a stelaż wykonany jest ze stali nierdzewnej. Całość wygląda zachwycająco i stylowo. Jeśli dołączymy odpowiednie dodatki bardziej wyeksponujemy urok mebli i podkreślimy styl wnętrza.

W ofercie Zielonej Fabryki znajdziecie gotowe stoliki, których blaty wykonane są z drewna z odzysku.

Stolik kawowy Amax Aluro

Stolik / pomocnik Amax Aluro

Konsola Amax Aluro