Preload obrazów Preload obrazów Preload obrazów Preload obrazów Preload obrazów

Strona główna

ODSZUKAJ ZDJĘCIE PO NUMERZE


Odżywki dla kwiatów ciętych

Zielona Fabryka

Dodany: 20 maja 2010

Wszystkie kwiaty cięte czerpią korzyści ze składników zawartych w odżywce-wchłaniają je przez powierzchnię cięcia przy końcu łodygi. Podstawowym zadaniem odżywek jest neutralizowanie różnic w wodzie. Są jak zastrzyk dla kwiatka-rozwiązują problemy z infekcjami, różnymi w różnych zakątkach świata, aby zachować kontrolę nad czystą wodą w wazonie. Dlatego właśnie domowe sposoby i proste mikstury nigdy ich nie zastąpią!

Zapewne każdy z nas zauważył, jak po kilku dniach woda z kranu w wazonie robi się brudna, mętna i brzydko pachnie. Wtedy jak najbardziej ze względów estetycznych jest wskazana jej zmiana. Jednak dzięki odżywkom do kwiatów ciętych wymiana wody nie jest konieczna, wystarczy wazon napełnić i następnie uzupełniać wodą z odżywką.

Ale uwaga! Nadmierne lub niedostateczne użycie odżywki da rezultaty dalekie od optymalnych, może nawet zaszkodzić! Niebezpieczne jest zwłaszcza zbyt małe dawkowanie- oszczędzamy kupując mniejsze ilości odżywki, czego efektem są kwiaty o gorszej jakości i słabszej trwałości. Dawka poniżej 80% zaleconej normy może powodować intensywny rozwój mikroorganizmów, brzydki zapach czy mętnienie roztworu. Istnieje również niebezpieczeństwo uschnięcia liści czy żółknięcia łodyg. Podobne skutki wywołuje dawka powyżej 150% zalecanego poziomu.

Codziennie dbamy o pełną lodówkę, wybieramy produkty bogate w mikroelementy, witaminy. Coraz częściej urozmaicamy naszą dietę różnego rodzaju suplementami. Naszym kwiatkom wystarczy tylko chwila uwagi, aby pieściły zmysły przez długie dni!

Aktualności

Piękny, słoneczny kwietniowy weekend…Kwiaty, zieleń, radosna atmosfera i One…przyszł…

Zobacz więcej..

Zielona Fabryka Kaufland

ul. Roosevelta 46

62-200 Gniezno

Zielona Fabryka

ul. Wrzesińska 44

62-200 Gniezno