Preload obrazów Preload obrazów Preload obrazów Preload obrazów Preload obrazów

Strona główna

ODSZUKAJ ZDJĘCIE PO NUMERZE


Prymula

Zielona Fabryka

Dodany: 22 lutego 2017

Prymula - (Primula) - bylina pochodząca z Europy i Azji. Uprawiana w doniczkach, to mieszaniec pierwiosnka bezłodygowego. Są to kwiatki o wysokości do 15cm, które są zwiastunem nadchodzącej wiosny. Zachwycają pojedynczymi lub podwójnymi kwiatami o barwach: żółtych, białych, pomarańczowych, czerwonych, brązowych, różowych, fioletowych, niebieskich z charakterystycznym żółtym środkiem. Występują także odmiany dwubarwne. Okres kwitnienia przypada na późną zimę do marca, kwietnia.
Jaką prymulę najlepiej kupić ?
Należy wybrać rośliny w pełnym kwitnieniu, bez śladów szarej pleśni pod liśćmi i na pąkach a przekwitnięte kwiatki trzeba usuwać, gdyż szybko na nich rozwijają się choroby grzybowe.
Pielęgnacja
Stanowisko rośliny powinno być cieniste lub półcieniste. Prymula najlepiej czuje się w chłodnych pomieszczeniach o temperaturze 10-15 st.C w mało ogrzewanych altanach,werandach czy korytarzach. Im cieplej tym krócej roślina będzie kwitła, lecz po przekwitnieniu można ją wysadzić do ogródka. Prymulka powinna mieć glebę stale wilgotną, nie należy doprowadzić do jej przesuszenia, ponieważ wtedy liście i kwiaty przywiędną. Podlewać należy tylko do podstawka nie za często. Moczenie pąków i nasadek liściowych może spowodować rozwijanie się pleśni i gnicie.
Zastosowanie
Te piękne kolorowe rośliny idealnie nadają się na wiosenne kompozycje. Dobrze wyglądają w towarzystwie narcyzów i hiacyntów.


Aktualności

Piękny, słoneczny kwietniowy weekend…Kwiaty, zieleń, radosna atmosfera i One…przyszł…

Zobacz więcej..

Zielona Fabryka Kaufland

ul. Roosevelta 46

62-200 Gniezno

Zielona Fabryka

ul. Wrzesińska 44

62-200 Gniezno