Preload obrazów Preload obrazów Preload obrazów Preload obrazów Preload obrazów

Strona główna

ODSZUKAJ ZDJĘCIE PO NUMERZE


Rok ogrodnika - sierpień

Zielona Fabryka

Dodany: 15 lutego 2010

W domu:

Kwiaty doniczkowe
Po 15 sierpnia nawozimy rośliny rzadziej, aby przed zimą zwolniły tempo wzrostu. Niektóre gatunki, jak hipeastrum, ismena, sprekelia, wytwarzają bulwy lub cebule.
Przed okresem spoczynku ich liście powinny zaschnąć, dlatego te rośliny przestajemy podlewać.
Rośliny balkonowe
Ze zdrowych i dorodnych pędów pelargonii, surfinii, uczepu i innych kwiatów wieloletnich można przygotować sadzonki. Ukorzenione i rozrośnięte, będą przechowywanym przez zimę zapasem na przyszły rok.

W ogrodzie:

Rośliny ozdobne
W sierpniu raz na cztery, pięć lat wykopujemy cebulki szafirków i lilii, aby nie rosły w nadmiernym zagęszczeniu. Jeszcze tylko w tym miesiącu można dzielić rozrośnięte kępy bylin. Najlepiej w pochmurny dzień, aby świeżo posadzone rośliny nie więdły na słońcu.
Pojawiający się na liściach biały mączysty nalot to objaw mączniaka - choroby grzybowej, która może zupełnie zniszczyć rośliny. Gdy zauważymy pierwsze objawy, chore egzemplarze powinniśmy niezwłocznie opryskać odpowiednim środkiem chemicznym.
Sadzimy krzewy zimozielone - iglaste i liściaste. Przez pierwsze dni po przesadzeniu obficie je podlewam i - jest to możliwe - cieniujemy jutą agrowłókniną lub niezbyt grubym papierem.
Warzywa
W tym miesiącu ostatni raz wysiewamy sałatę, rzodkiewkę i koper. Możemy też wysiać nasiona roślin motylkowych na zielony nawóz.
W miarę potrzeb zbieramy warzywa w wczesnych siewów, a te z późniejszych ostatni raz zasilamy saletrą amonową.
Drzewa i krzewy owocowe
Po zakończeniu zbioru malin, wycinamy przy samej ziemi pędy, które owocowały. Po zebraniu owoców prześwietlamy też korony wiśni (wycinamy około 20 proc. gałęzi).
Rozpoczynamy zbiory jabłek, gruszek i śliwek. Sierpień to najlepszy termin sadzenia truskawek i poziomek. Ze starszych krzaczków truskawek usuwamy rozłogi.

Aktualności

Piękny, słoneczny kwietniowy weekend…Kwiaty, zieleń, radosna atmosfera i One…przyszł…

Zobacz więcej..

Zielona Fabryka Kaufland

ul. Roosevelta 46

62-200 Gniezno

Zielona Fabryka

ul. Wrzesińska 44

62-200 Gniezno