Preload obrazów Preload obrazów Preload obrazów Preload obrazów Preload obrazów

Strona główna

ODSZUKAJ ZDJĘCIE PO NUMERZE


Rok ogrodnika - maj

Zielona Fabryka

Dodany: 15 lutego 2010

W domu:

Kwiaty doniczkowe
Kiedy kaloryfery przestaną grzać, kwiaty podlewamy nieco rzadziej niż do tej pory.
Rośliny balkonowe
Na początku miesiąca hartujemy kwiaty przeznaczone do dekoracji balkonów, a gdy minie groźba przymrozków, obsadzamy nimi skrzynki wypełnione świeżą ziemią.

W ogrodzie:

Rośliny ozdobne
Wysadzamy na rabatach karby dalii, kłącza pacioreczników, bulwy mieczyków i rozsadę innych kwiatów. Gatunki wrażliwe na mróz (np. aksamitki, żeniszek, petunie, niecierpki) sadzimy dopiero wtedy, gdy minie niebezpieczeństwo przymrozków. Przed sadzeniem rozsypujemy nawozy wieloskładnikowe (10-15 dag/m²), a ziemię przekopujemy i grabimy. Przycinamy krzewy, które kwitły wiosną na zeszłorocznych pędach, np. forsycje, pigwowce, wczesne tawuły i miniaturowe wierzby. Nadal rozmnażamy byliny przez podział i sadzonkowanie.
Warzywa
Hartujemy rozsadę warzyw przygotowaną pod folią lub w inspekcie, a po dwóch tygodniach wysadzamy rośliny do gruntu.
Siejemy do gruntu buraki, późne odmiany pietruszki i marchwi, cebulę, por, a pod koniec miesiąca fasolę i zioła - kminek, majeranek, cząber. W inspekcie, pod folią lub w mieszkaniu wysiewamy nasiona pomidorów i papryki, a w drugiej połowie miesiąca ogórków, cukinii, patisonów i kabaczków.
Drzewa i krzewy owocowe
Systematycznie odchwaszczamy zagony z posianymi i wysadzonymi jarzynami. Jeśli nie ma opadów, podlewamy. Siejemy marchew, pietruszkę i buraki przeznaczone na zbiór jesienny i przerywamy siewki. Siejemy też cebulkę dymkę do wysadzenia w przyszłym roku.
Sadzimy rozsadę selerów, kapusty na zbiór jesienny, a gdy minie niebezpieczeństwo przymrozków - pomidorów i papryki.
W połowie maja siejemy ogórki, a pod koniec miesiąca wysadzamy wcześniej przygotowaną ich rozsadę. Co dwa tygodnie, aż do lipca, siejemy fasolkę szparagową.
Trawnik
Regularnie, przynajmniej raz na dwa tygodnie, kosimy trawnik, raz na miesiąc go nawozimy, a w razie braku opadów podlewamy. Maj to dobry czas na zakładanie nowych trawników.

Aktualności

Piękny, słoneczny kwietniowy weekend…Kwiaty, zieleń, radosna atmosfera i One…przyszł…

Zobacz więcej..

Zielona Fabryka Kaufland

ul. Roosevelta 46

62-200 Gniezno

Zielona Fabryka

ul. Wrzesińska 44

62-200 Gniezno