Preload obrazów Preload obrazów Preload obrazów Preload obrazów Preload obrazów

Strona główna

ODSZUKAJ ZDJĘCIE PO NUMERZE


Rok ogrodnika - kwiecień

Zielona Fabryka

Dodany: 15 lutego 2010

W domu:

Kwiaty doniczkowe
Rośliny obficie podlewamy i regularnie nawozimy. Ciągle można je przesadzać i przygotowywać sadzonki.
Rośliny balkonowe
Skrzynki balkonowe możemy już obsadzać bratkami, stokrotkami i pierwiosnkami. Hartujemy rozsadę kwiatów przygotowaną w pomieszczeniach, wynosząc rośliny codziennie na kilka godzin na zewnątrz. Regularnie nawozimy sadzonki pelargonii, niecierpków, fuksji i innych roślin balkonowych, by je wzmocnić.

W ogrodzie:

Rośliny ozdobne
Siejemy do gruntu maciejkę, klarkię, maczek kalifornijski, smagliczkę, groszek pachnący i nagietki. Dzielimy i przesadzamy byliny kwitnące latem i jesienią, np. nawłocie, floksy, funkie oraz rojniki, rozchodniki, zawciąg i gęsiówkę.
Sadzimy, nawozimy i przycinamy róże. Usuwamy pędy słabe i obumarłe. Pozostałe skracamy nad trzecim, piątym oczkiem od nasady.
Warzywa
Hartujemy rozsadę warzyw przygotowaną pod folią lub w inspekcie, a po dwóch tygodniach wysadzamy rośliny do gruntu.
Siejemy do gruntu buraki, późne odmiany pietruszki i marchwi, cebulę, por, a pod koniec miesiąca fasolę i zioła - kminek, majeranek, cząber. W inspekcie, pod folią lub w mieszkaniu wysiewamy nasiona pomidorów i papryki, a w drugiej połowie miesiąca ogórków, cukinii, patisonów i kabaczków.
Drzewa i krzewy owocowe
Przygotowujemy odkłady poziome krzewów owocowych. Odgięte młode pędy układamy w rowku o głębokości 5 cm i przysypujemy ziemią. Wykopujemy i sadzimy w nowym miejscu odkłady przygotowane w ubiegłym roku.
Odkrywamy krzewy jeżyny bez kolcowej, usuwajmy pędy, które już owocowały, zostawiając tylko młode i silne. Sadzimy truskawki i poziomki oraz przechowywane od grudnia w piwnicy sadzonki zdrewniałe porzeczek i winorośli.
Zwalczymy środkami chemicznymi choroby i szkodniki drzew owocowych. Ochronę przed groźną chorobą - parchem - rozpoczynamy, gdy tylko pąki zaczną pękać.
Trawnik
Strzyżemy trawnik na bieżąco. W razie suszy nawadniamy.

Aktualności

Piękny, słoneczny kwietniowy weekend…Kwiaty, zieleń, radosna atmosfera i One…przyszł…

Zobacz więcej..

Zielona Fabryka Kaufland

ul. Roosevelta 46

62-200 Gniezno

Zielona Fabryka

ul. Wrzesińska 44

62-200 Gniezno